برنده جایزه ۵۰ هزار پوندی بیلی جیفورد معرفی شد

برنده جایزه ۵۰ هزار پوندی بیلی جیفورد معرفی شد
برنده جایزه ۵۰ هزار پوندی بیلی جیفورد معرفی شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بوک سلر، جایزه بیلی جیفورد که بهترین کتاب غیرداستانی سال را انتخاب می‌کند «ابَر بی‌نهایت: دگرگونی‌های جان دان» نوشته کاترین راندل را به عنوان برنده خود در سال ۲۰۲۲ برگزید.

هیأت داوران از این کتاب به عنوان دریچه‌ای به زندگی‌های بی‌شمار ناشناخته‌ای یاد کرد که جان دان شاعر [ژانویه ۱۵۷۲ - مارس ۱۶۳۱] تجربه کرده بود. وی گاهی به عنوان یک بیگانه مذهبی، گاه به عنوان فاجعه‌ای اجتماعی و گاه به عنوان واعظی مشهور و عزیز مطرح بود و هرگز در طول زندگی‌اش نتوانست تنها یک بعد داشته باشد. وی محقق حقوقی، ماجراجوی دریایی، نماینده مجلس، کشیش، رئیس کلیسای جامع سن پل و شاید بزرگ‌ترین شاعر عشق در تاریخ زبان انگلیسی باشد. وی از کاتولیک به پروتستان گروید و به دلیل ازدواج با یک دختر از خانواده اشراف بدون رضایت پدرش زندانی شد و برای تغذیه یک خانواده با ۱۰ فرزند تلاش کرد و اغلب بیمار بود و درد می‌کشید. او مردی بود که از موج‌های سیاه غم رنج می‌برد، اما در دل شعر خود شادی و عشق را ارائه می‌کرد.

محقق برجسته کاترین راندل، جنبه‌های متعدد زندگی، وسواس‌های فکری، سخنان پرشور و دوره طوفانی حیات این شاعر را در دوران الیزابت به مخاطب نشان می‌دهد و از وی به عنوان یک ذهن برجسته و درس زندگی یاد می‌کند.

کاترین راندل ۳۵ ساله عضو کالج آکسفورد، در زمینه ادبیات رنسانس کار می‌کند و کتاب‌های پرفروش وی برای کودکان به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده و جوایز متعددی دریافت کرده است. راندل نویسنده کتاب برای بزرگسالان هم هست و برای نشریات معتبر چون لندن ریویو، ضمیمه ادبی تایمز، نیویورک ریویو و نیویوک تایمز مطلب می‌نویسد.

کتاب جدید وی در نشریات با نقدهای مثبت زیادی روبه رو شده و فایننشال تایمز آن را کتابی قابل توجه خوانده که به سوژه‌اش اجازه می‌دهد تا حرف‌های زیادی درباره خود بگوید. گاردین نیز در نقد کتاب آن را تحسین می‌کند و بینش منحصر به فرد دان را با همه قدرت، فصاحت وشگفت‌بودنش مبشری برای عصر ما می‌خواند.

جایزه بیلی جیفورد با هدف معرفی بهترین آثار غیرداستانی هر سال اهدا می‌شود و نویسندگانی از هر ملیت که درباره مطالب غیرداستانی از هر دست از امور جاری گرفته تا تاریخ، سیاست، علم، ورزش، سفر، زندگینامه و هنر را پوشش دهد، دربرمی‌گیرد. برنده این جایزه ۵۰ هزار پوند و هر یک از فینالیست‌ها نیز هزار پوند دریافت می‌دارند.

«میراث خشونت: تاریخچه‌ای از امپراتوری بریتانیا» نوشته کارولین الکینس، «جمهوری بی‌قرار: بریتانیا بدون تاج» نوشته آنا کی، «زمان چهارم من» نوشته سالی هیدن، «هنرمند فرار: مردی که از آشویتس گریخت تا دنیا را آگاه کند» نوشته جاناتان فریدلند و «یک زن خوش‌بخت» نوشته پالی مورلند دیگر فینالیست‌های این دوره بودند.

سال پیش این جایزه ادبی پاتریک رادن کیف را برای کتاب «امپراتوری درد» به عنوان برنده خود برگزیده بود.برنده جایزه ۵۰ هزار پوندی بیلی جیفورد معرفی شد - خبرگزاری مهر

برنده جایزه ۵۰ هزار پوندی بیلی جیفورد معرفی شد - خبرگزاری مهر

برنده جایزه 50 هزار پوندی بیلی جیفورد معرفی شد | کاترین راندل - قطره

برنده جایزه 50 هزار پوندی بیلی جیفورد معرفی شد | کاترین راندل - قطره
برنده جایزه ۵۰ هزار پوندی بیلی جیفورد معرفی شد - خبرگزاری مهر

برنده جایزه ۵۰ هزار پوندی بیلی جیفورد معرفی شد - Vista.ir

برنده جایزه ۵۰ هزار پوندی بیلی جیفورد معرفی شد - Vista.ir
www.mehrnews.com › news › برنده-جایزه-۵۰-هزار-پو...

جایزه ۵۰ هزار پوندی برای افشاگری درباره فاجعه اعتیاد در آمریکا

جایزه ۵۰ هزار پوندی برای افشاگری درباره فاجعه اعتیاد در آمریکا
کاترین راندل برای کتاب غیرداستانی خود برنده جایزه ۵۰ هزار پوندی بیلی جیفورد شد.

جايزه ادبي
منبع خبر : mehrnews.com