حقوق شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی

حقوق شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی

جنگلبانی با ۱۱ سال سابقه؛

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی در ارتباط اینترنتی با برنامه سلام خبرنگار شبکه خبر، در مورد دغدغه ها و مشکلات جنگلبانان، بهبود وضعیت شغلی و حمایت های قضایی از آنها توضیحاتی ارائه کرد.

آقای مقصودلو، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گفت: درباره سختی کار جنگلبانان و تبدیل وضعیت استخدامی آنها، باحقوق شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی سازمان های برنامه و بودجه و سازمان جنگل ها مدام در تماس هستیم؛ همچنین درخصوص حمایت قضایی از جنگلبانان، با دستگاه های قضایی مکاتباتی را انجام داده ایم.

مقصودلو تأکید کرد: ما نگین سبزی در شمال کشور داریم به نام جنگل های هیرکانی که بانک های ژنتیکی گیاهی و جانوری منحصر به فردی در سطح جهان هستند و جنگلبانان که از این منابع ملی حفاظت و صیانت می کنند، باید پشتگرمی و دلگرمی لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: انتظار ما از مسئولین این است که با به روزرسانی تجهیزات، امکانات و ناوگان نقلیه به ویژه در هنگام آتش سوزی ها، به کمک ما بیایند و مردم هم همیشه همراه ما پای کار بوده اند.

مقصودلو یادآور شد: البته سازمان منابع طبیعی و اداره کل منابع طبیعی استان، برنامه ها و تمهیدات مدونی را تهیه کرده اند که در حال اجراست و باعث شده در سطح استان،‌ آتش سوزی ها 65 درصد کاهش داشته باشند.

وی در پایان خواستار آن شد که مسئولین نسبت به همسان سازی و هماهنگ سازی حقوق و دستمزد جنگلبانان، تمهیدات لازم را بیندیشند و خاطرنشان کرد: پایین ترین حقوق و دستمزد در میان کارمندان دولت، متعلق به جنگلبانان است.

گفتنی است در ابتدای این ارتباط، آقای شکیبا از جنگلبانان استان گلستان، حقوق دریافتی ماهانه خود را شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

منبع خبر : iribnews.ir